hra PETTANQUE

Vlněný PETTANQUE – v teple domova, se svými blízkými.

1 750 Kč
Do 10 dnů

PETTANQUE je hra pro 2 týmy v počtu 1–3 hráčů v každém z nich.

PETTANQUE_2

 

V praktickém pytlíku najdete 8 velkých vlněných koulí ve 4 barvách, aby si je hráči nepletli. Nesmí chybět ani prasátko - růžová kulička průměru 3 cm.

Zahajující hráč vyznačí na podlahu místo (např. kruh o prům. cca 50 cm), odkud se pak v průběhu celé hry hází. Dále hodí prasátko libovolným směrem a vzdálenosti dle možností využívaných prostor. Poté hodí kouli tak, aby skončila co nejblíže prasátku.

Následně soupeř hází tak dlouho, dokud některá z jeho koulí není prasátku blíže, než koule protihráče. Koule se nesbírají a hází se pořád z toho samého místa. Když jednomu z týmů koule dojdou, ten druhý dohází ty své. Tým, který má nakonec kouli nejblíže (možno měřit přibaleným provázkem), vyhrál a získává tolik bodů, kolik má koulí blíže než je nejbližší soupeřova.

Povoleno je leccos, pokud pán domu nestanoví jinak – např. vyrážet koule soupeře, vyrážet prasátko, postrkávat svoje koule (samozřejmě jen kutálející se koulí) atd. Bere se vždy jen, kde koule skončí, ne jak se tam dostala.

Když se spočítají body, hraje se nová hra a začíná tým, který vyhrál tu předchozí. Tradičně se hraje do 13 bodů.

Ve dvou a ve čtyřech hráčích se hraje se třemi koulemi na osobu, v šesti se dvěma. Uvnitř týmu se hráči střídají, jak chtějí.

Kategorie: Pro ni
Rozměry: 8x 8 cm; 1x 3 cm
Materiál: vlna
Barvy: bílá, šedá, hnědá, černá, růžová
Zpět do obchodu